Kocaeli Üniversitesin'de büyük ayıp

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Eğitim ve Araştırma hastanesinde 28 yıldır Beyin ve sinir cerrahı olarak görev yapan Prof.Dr. Konuralp İlbay, emekliye ayrılan Prof.Dr. Savaş Ceylan'ın yerine vekaleten yürüttüğü Ana bilim Dalı Başkanlığına asaleten atanmayı beklerken, kendisinin de asistanlığını yapan İhsan Anık'ın atanması Tıp camiasında şok etkisi yarattı.

Kocaeli Üniversitesin'de büyük ayıp
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin Cerrahi bölümünde 8 Şubat 2024 günü anabilim dalı başkanlığı seçimi yapıldı. Seçime giren iki adaydan 28 yıldır Kocaeli Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışan Prof. Dr. Konuralp İlbay ile geçmiş dönem asistanlığını da yapmış ve ondan daha kıdemsiz olan Prof. Dr. İhsan Anık  arasında ki seçim 3-3 berabere sonuçlandı.

Kocaeli Üniversitesin'de büyük ayıp

Teamüllere aykırı Atama

Gazetemize ulaşan İlbay destekçisi sağlık çalışanları,  'Yazılı bir kural olmamakla beraber, eşit oy alınması durumlarında, teamül daha kıdemli hocanın atanmasıdır.  Seçimin hemen akabinde dekan bu teamüle uygun olarak Konuralp İlbay’ı atayabilirdi fakat seçimin üzerinden beş gün geçtikten sonra, bugün İhsan Anık’ın anabilim dalı başkanlığına atandığı ilan edildi. Bu beş günlük süreçte eşit oy alınması halinde baştan İhsan Anık’ın atanacağı belli ise, seçime kadar olan sürede neden geçici olarak, vekaleten bölüm başkanlığı Konuralp hocaya verildi? Hangi “dış” faktörler teamüllere aykırı bir şekilde İhsan Anık’ın atanmasında rol oynamış olabilir, kamuoyu bunu merak ediyor. Dr. İhsan Anık seçimle değil, teamüllere aykırı bir atamayla geldiği bu görevi nasıl yürütecek, zaman içinde göreceğiz.' dediler.

# SAĞLIK İLE İLİŞKİLİ:

13 Şub 2024 - 17:44 Kocaeli- Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

14

Üniversiteli - Anabilim Dalı Bakanlığı için bu yazıların yazdırılması bu kavganın verilmesi bir öğretim üyesine yakışmadı. Bazı şeyler ortalıkta konuşulmamalı. Saygınlık öğretim üyeliğidir Anabilim Dalı Başkanlığı değil.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 17 Şubat 07:45
17

Ostim - @Üniversiteli 14 nolu yoruma cevabı: Ortalık yerde konuşulmamalı demişsin, nerde konuşulmalı? Kapı arkalarındamı, otel odalarındamı? Tipik FETÖcü kafası seninki. Sahiplerin yem olarak ne veriyor sana?

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 19 Şubat 20:02
16

Ostim - @Üniversiteli 14 nolu yoruma cevabı: Ortalık yerde konuşulmamalı demişsin, nerde konuşulmalı? Kapı arkalarındamı, otel odalarındamı? Tipik FETÖcü kafası seninki. Sahiplerin yem olarak ne veriyor sana?

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 19 Şubat 20:01
15

Zengibar - @Üniversiteli 14 nolu yoruma cevabı: Sana mı sorulacak hangi yazının gazetede çıkıp çıkmayacağı? FETÖcü ağzıyla yazmışsın, tanıdık geldi. Sen kimsin? Patronlarının peçetecisi mi?

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 19 Şubat 19:58
13

Poyraz 2 - İhsan Hoca Efendi bir adamdır. Hastalarla hiç para pul konuşmaz, maddiyat onun için hastanın sağlığından sonra gelir, Savaş hocanın yanında yetişmiştir, ondan devraldığı bayrağı şerefle taşıyacaktır, İzmitlilere hayırlı olsun.

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 14 Şubat 21:37
11

Madness - Daha önce yazdığıma nasıl nasıl cevap geleceğini merak ettiğimden ironi yapmıştım. Cevap verilmemiş.

Evet İhsan hoca ameliyat edeceği hastaların çok kısa sürede öleceğini bildiği halde onlardan çok yüksek miktarda bıçak parası isteyen biridir.

Ben bir dizi ameliyat olduğumda Konuralp hocanın peşinden dolanan asistanları saygısızca ona karşı birleşip, hakkında iftiralar atıp Ana Bilim Dalı Başkanlığına seçilmişler(!)

Tıbbi ve bilimsel bakımdan Konuralp hocanın eline su dökemeyecek kalitede insanlardan bunu beklemiyordum.

Peki İhsan hoca neden böyle bir yol tercih etti?

Eğer Konuralp hoca ABD başkanı olsa İhsan hoca ve yandaşlarının hastalardan elde ettiği yasadışı para kaynağı kesilecekti.

Hem kendi hocasına ihanet edip başa geçerek kendi borularını öttürecek kişiler hem de onu atayan Dekan ( bu tercihin tarikat bağlantılı olduğunu herkes biliyor) gece yatağa yattıklarında huzur içinde uyuyabiliyorlar mıdır?

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 14 Şubat 13:49
09

Mehmet - Büyük haksızlık Konuralp bey konusunda çok iyidir ve hocaların hocasıdır. Altını çamura da batırsalar değerinden hiçbir şey kaybetmez.

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 13 Şubat 23:24
07

Poyraz - İhsan hoca efendi bir adamdır. Hastalarla hiç para pul konuşmaz, maddiyat onun için hastanın sağlığından sonra gelir, Savaş hocanın yanında yetişmiştir, ondan devraldığı bayrağı şerefle taşıyacaktır, İzmitlilere hayırlı olsun.

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 13 Şubat 21:31
08

Nafiz Köftehor - @Poyraz 07 nolu yoruma cevabı: Peki Savaş hocada İhsan hoca gibi midir?

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 13 Şubat 22:52
06

Aslan Sözverir - Sadettin sana hep dediğim gibi, Allah senin bin belanı versin emi

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 13 Şubat 20:27
05

Adıma Gerek Yok Lazıms - Ne nedir ya, üniversitelerinde içinden geçildi. Suyu çıkmayan kurum kaldı mı?

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 13 Şubat 20:02
04

Gs - Son derece saygısızca bir uygulamadır yıllarını vermiş bir tecrübe ve büyük karakter sayın prf Dr Konuralp İlbay beyin atanmamasi hiç hoş değil ihsan beye başarı dilemeyecegim

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 13 Şubat 19:59
03

Murat - Ne alakası var.. Dekanlık, rektörlük kimi isterse o olur.. Normal şartlarda seçime bile gerek yok..

Yanıtla . 2Beğen . 7Beğenme 13 Şubat 19:33
10

Serkan - @Murat 03 nolu yoruma cevabı: O zaman seçime ne gerek var? Rektör veya dekan her yere kendi cemaatinden olan adamı atasın, soytarılıktan müteşekkil bir seçim yapılmasın. Sonra da demokrasiden hukuktan bahsedersiniz. Varoş varoş düşünüp, varoş varoş yazmışsın, biraz aç da demokrasi nedir, liyakat nedir, akademik özerklik nedir, oku, bilgi sahibi ol, TV’de dizi seyretmekten daha faydalıdır.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 14 Şubat 05:19
02

Madness - İhsan Anık hoca hastaları ile maddi ilişkiye girmez. Hastalarından bıçak parası adı altında herhangi bir talepte bulunmaz..

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 13 Şubat 18:35
12

Selman - @Madness 02 nolu yoruma cevabı: Burdan Savaş Hoca'nın bıçak parası adı altında hastalarından talepte bulunduğunu mu imâ ediyorsunuz?

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 14 Şubat 15:25
01

Madness - İhsan Anık hoca hastaları ile maddi ilişkiye girmez. Hastalarından bıçak parası adı altında herhangi bir talepte bulunmaz..

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 13 Şubat 18:24