Kocaeli'nin FETÖ Dosyası! İşte kapatılan FETÖ derneği Kocaeli KASİAD’ın listesinde ki bazı isimler..

Kocaeli’de bir dönem FETÖ ile beraber olan, toplantılarına katılan, aksiyonlarında yer alan, Fethullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz akşamı kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından kapatılan Kocaeli Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneğine (KASİAD) üye olan iş adamlarının bir kısmının listesini yayınlıyoruz.

FETÖ Terör Örgütü ile mücadele devam ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; "Bu millet ihaneti affetmez, haini de affetmez, hainlerin arkasında duranları da affetmez. Güya, kendi aklınca onları kullanarak siyasi çıkar devşirmeye kalkan mülevvesleri de affetmez. İşte bunun için diyoruz ki ne olursa olsun FETÖ'nün son ferdi de etkisiz hale getirilene, cezasını çekene, ülkenin ve milletin kazan defterinden düşürülene kadar mücadelemiz sürecektir." açıklamasıyla FETÖ’ye göz açtırmayacaklarını dile getirmişti.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz'da kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından FETÖ’nün yapılanmasına yönelik operasyonlar yeni İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın koordinasyonuyla hız kesmeden kapsamlı bir şekilde devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya, "Arkana bakma, aynen devam. Sonuna kadar git" dediği basına yansıdı.

FETÖ’nün Kocaeli ayağında kimler var!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’den temizlenmesi için kesin talimat verdiği FETÖ Terör Örgütü’nün Kocaeli ayağı net bir şekilde ortaya çıkmış değil. Kocaeli'de çok önde gelen bugün siyasette ve cemiyette çok önemli yerlerde olan tüccar ve sanayicilerin geçmişte Fetö'ye bağlı KASİAD derneğinin yönetiminde oldukları ortaya çıktı.

FETÖ Terör Örgütünün Kocaeli'deki iş adamları ayağı olarak çalışan ve darbe sonrası kapatılan KASİAD'ın üyesi olup hâlâ hiçbir soruşturma ve cezai işlem görmemiş kişiler ile bugün yurt dışına kaçmış kimi kişilerin olduğu listenin elimize geçen bir kısmını sizlerle paylaşıyoruz.

Kocaeli'de kapatılan FETÖ Terör Örgütünün iş adamları ayağı olarak çalışan KASİAD'ın üyesi olan bu kişilerin bir kısmı AK Parti’de halen yönetici, bir kısmı hiçbir soruşturma dahi geçirmediği için firmalarına bakanlık ve belediyelerden büyük meblağlarda ihaleler alarak zengin olmaya devam ediyor, bir kısmı da Amerika’da yeni işler kurup ailelerini oraya taşıdı, bunu kaçmaları gerektiğinde sıkıntı yaşamamak için yaptıkları, bir kısmının da yurt dışına kaçtığı veya kaçma hazırlığında olduğu değerlendiriliyor.

Haberimizin içeriğinde ve kapak fotoğrafında sizlere tüm bu listedeki isimlerin fotoğraflarını paylaşmak istedik. Lakin gördük ki; listemizdeki kişilerin büyük bir kısmının internette hiç fotoğrafı yok, hem de hiç; sosyal medya hesapları ya yok ya da 2016’dan sonra kullanılmamış. Tutuklananların birçoğunun da yayınlanan haberlerinin içinden fotoğrafları kaldırılmış; üstelik haber sayıları da parmakla gösterilecek kadar az sayıda.

İşte kapatılan FETÖ derneği Kocaeli KASİAD’ın listesinde ki bazı isimler..

Yayınladığımız listedeki bu kişilerin bir kısmı yurt dışında olduğunu, bir kısmının cezaevine girdiğini, bir kısmının o dönem tutuklanmalarının ardından kısa bir süre sonra salıverildiğini, soruşturmaların takipsizlikle sonuçlandığını, diğer bir kısmı ile ilgili de soruşturma, tutuklama ya da herhangi bir işlem yapılmadığını ve siz değerli okuyucularımızın da bu konuda ihbarlarını beklediğimizi belirtmek isteriz.  

Ali Gözübüyük

A. Baki Karaman

A. Kadir Baki

Abidin Sunar

Adil Yılmazer

Ahmet Kaya

Ahmet Sarı

Ahmet Tabanlı

Ahmet Yahya Küçük

Ali Akova

Ali Kumru

Ali Okumuş

Ali Süerkan

Atila Kaplan

Aydın Sarıoğlu

Aysel Tanka

Ayten Kuşkonmaz

Bahattin Yazıcı

Barbaros Taşer

Bünyamin Dal

Cahit Çiftçi

Coşkun Topçu

Cumhur Karakaş

Duran Kara

D. Şükrü Yılgın

Fahri Kayadelen

Fatih Bingül

Fatih Gök

Fatih Yılmaz

Fikret Akgün

Güngör Koç

Haluk Mamik

Hüseyin Avni Gümüş

Hüseyin Çoban

İbrahim Karaoğlu

İrfan Sarıoğlu

İslam Kadıçeşme

İzzet Erdem

Kadir Bölen

Kamil Türkoğlu

Kani Baştürk

Kayhan Topçu

Kıvanç Acar

Levent Kahraman

Mehmet Ali Sarı

Mehmet Bayram

Mehmet Emin Bıyık

M. Emin Helvacıoğlu

Mehmet Tabak

Mehmet Temizel

Mehmet Topçu

Metin Gündüz

Miktat Beyazpınar

Muhammet Selim Ellibeş

Muhittin Erkaya

Murat Çakır

Murat Çakmak

Murat Özdağ

Mustafa Çalışkan

Mustafa Çoban

Mustafa Elverdi

Nail Karakoyun

Niyazi Dere

Nuri Koç

Nuri Sinan

Nusret Alp

Orhan Aslan

Osman Öztürk

Osman Yavuz

Osman Yılmazer

Ramazan Baştürk

Ramazan Göksu

Ramazan Kadıçeşme

Ramazan Yütük

Recep Bilal Şengün

Salih Reis Bayrak

Sedat Yazıcı

Selahattin Kalay

Serap Demirer

Serkan Otman

Servet Akar

Sinan Yalduz

Suat Özekli

Şinasi Okumuş

Tacettin Özdemir

Tuncay Yıldız

Turan Fevzi Develi

Vedat Kılıç

Yaşar Çelik

Yunus Uçar

Yusuf Arabacı

Yüksel Mandıralı

Yüksel Tüysüz

# kocaeli fetö, kocaeli, kocaeli gündemi, kocaeli kasiad, kocaeli fetö operasyonu, kocaeli guncel haberler, kocaeli haberleri, kocaeli gazeteleri, ile, devam, bir, Terör örgütü, yeni, Erdoğan, bugün, Abidin sunar, Ali Gözübüyük, A. Kadir Baki, ahmet kaya, Adil Yılmazer, Coşkun Topçu, A. Baki Karaman, ahmet sarı, fatih bingül, haluk mamik, Bünyamin Dal, ali kumru, Barbaros Taşer, D. Şükrü Yılgın, Fahri Kayadelen, Ahmet Yahya Küçük, ali akova, kadir bölen, Bahattin Yazıcı, Ahmet Tabanlı, Ayten Kuşkonmaz, Cahit Çiftçi, Duran Kara, Ali Süerkan, Atila Kaplan, islam kadıçeşme, Cumhur Karakaş, murat çakır, Aydın Sarıoğlu, Aysel Tanka, Hüseyin Avni Gümüş, mehmet ali sarı, metin gündüz, Mehmet Bayram, kani baştürk, Mehmet Emin Bıyık, mehmet tabak, izzet erdem, Kıvanç Acar, murat özdağ, hüseyin çoban, Ali Okumuş, Fatih Gök, Güngör Koç, kamil türkoğlu, murat çakmak, Mehmet Temizel, Fikret Akgün, İbrahim Karaoğlu, Fatih Yılmaz, Levent Kahraman, Mustafa Elverdi, ramazan kadıçeşme, Miktat Beyazpınar, İrfan Sarıoğlu, Kayhan Topçu, Suat Özekli, Nuri Koç, Nuri Sinan, Mehmet Topçu, Serkan Otman, Osman Öztürk, Vedat Kılıç, yüksel tüysüz, Niyazi Dere, Mustafa Çoban, Tuncay Yıldız, Selahattin Kalay, M. Emin Helvacıoğlu, Şinasi Okumuş, Servet Akar, muhittin erkaya, Orhan Aslan, Yusuf Arabacı, serap demirer, Nail Karakoyun, Sedat Yazıcı, ramazan Baştürk, Yüksel Mandıralı, nusret alp, osman yavuz, Tacettin Özdemir, Mustafa Çalışkan, Ramazan Göksu, recep bilal şengün, Muhammet Selim Ellibeş, Yaşar Çelik, Ramazan Yütük, Salih Reis Bayrak, Turan Fevzi Develi, Sinan Yalduz, Osman Yılmazer, Yunus Uçar, kasiad

06 Eki 2023 - 14:54 Kocaeli- Özel Haber


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

03

Ağdaçbıyık - T.C de fetö görevini tamamlayarak bayrak teslimini diğer cemaatlere devretmiş ,koskoca ülke bu müptezellere hizmet etmek zorunda kalmıştır

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 08 Ekim 22:48
02

Dr Ersoy Kandemir - Bu ildeki İstihbarat başkanlarının, Vali yardımcıları ve LALEDER adlı FETÖCÜ derneğin daha çok sorgulanmasını sağlayacağımdan zerre şüphe edilmesin, Yüksel Allah seni davul etsin

Yanıtla . 8Beğen . 3Beğenme 06 Ekim 18:47
01

Mauser - Ne iş yaparlar bilelim ne dükkanları var bilelim himmetleri nelermiş nerelerden gelmiş gitmiş bilelim çok yaşa sen FARUK BOSTAN ABDULLAH KAYA koca koca büyük adamları diz çöktürdünüz bu kentin yüz aklarısınız

Yanıtla . 6Beğen . 5Beğenme 06 Ekim 16:32