Kaya, Zeybek ve Büyükakın’ı kıyasladı: Zeybek konuşuyor, Büyükakın ise susuyor

Selam TV Genel Müdürü Abdullah Kaya, eski savcı olan eşinin ‘Rüşvete aracılık etmekten 2.5 yıla mahkum edilmesine' isyan eden AKP’li vekil Emine Zeybek’in muhalif gazete Sözcü’ye konuşarak karara tepki gösterdiği açıklamasını paylaşarak “Eşi hakkında kamuoyunun kendisinden açıklama beklediğini görmüş ve konuşmuş. Aynı tavrı aylardır Tahir Büyükakın'dan bekliyoruz. Konuş Tahir konuş” dedi. Zeybek'i hem de muhalif bir gazeteye konuşması nedeniyle medeni cesaret gösterdiği için tebrik eden Kaya, Ze

AKP Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek’in eski savcı olan eşi Faruk Sarıoğlu’nun rüşvete aracılık etmekten 2.5 yıl hapis cezasına çaptırılmasının ardından Zeybek muhalif kimliği ile bilinen Sözcü gazetesine açıklamada bulunmuştu. Selam TV Genel Müdürü Abdullah Kaya Zeybek’in açıklamasını paylaşarak ““Eşi hakkında kamuoyunun kendisinden açıklama beklediğini görmüş ve konuşmuş. Aynı tavrı aylardır Tahir Büyükakın'dan bekliyoruz. Konuş Tahir konuş” dedi

İŞTE KAYA’NIN O PAYLAŞIMI:

AKP MİLLETVEKİLİ EMİNE MACİT ZEYBEK VE TAHİR BÜYÜKAKIN ARASINDAKİ FARK

1- 2019 yılında Erzurum'un Aşkale ilçesinde 1 ton 535 kilogram eroin yakalandı.

2- Erzurum Cumhuriyet Savcısı Melih Yıldırım, 1.5 ton eroin dosyasının soruşturmasını yürütürken yine Erzurum'da savcı olan Faruk Sarıoğlu (Sonradan Akp milletvekili Emine Macit Zeybek ile evlendi) tarafından eroin dosyasında adı geçenler lehine tacize uğramaya başladı.

3- Savcı Yıldırım, meslektaşının taleplerini görmezden geldi, daha sonra da savcı arkadaşı Faruk Sarıoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

4- Faruk Sarıoğlu ise hakkında soruşturma yürürken emekliliğini istedi ve İstanbul'da avukatlık yapmaya başladı. Tarih 26 Eylül 2020'yi gösterdiğinde ise Hukuk Fakültesi'nden arkadaşı olan AKP Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek ile ikinci evliliğini yaptı.

5- Yargıtay 5. Ceza Dairesi, 23 Kasım 2022 tarihinde eski savcı olan AKP'li vekilin eşiyle ilgili ‘rüşvet vermek' suçundan şu cezayı verdi:

“Sanık Faruk Sarıoğlu'nun işlediği sabit olan rüşvet vermeye aracılık etme suçundan eylemine uyan TCK'nın 252/5 maddesinin yollamasıyla aynı kanunun 252/1 maddesi uyarınca suçun işleniş biçimi, suç konusunun önem ve değeri, meydana gelen zararı ve failin kasta dayalı kusurunu ağırlığı dikkate alınarak alt sınırdan uzaklaşılmak suretiyle takdiren ve teşdiden 6 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına, sanığın eyleminin teşebbüs aşamasında kaldığı anlaşılmakla cezası ½ oranında indirilerek 3 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına, sanığın sabıkasız geçmişi ve cezanın geleceği üzerindeki olası etkileri lehine değerlendirilmekle takdiren 1/6 oranında indirilerek 2 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına…”

https://www.sozcu.com.tr/2022/gundem/akpli-vekilin-esi-uyusturucu-rusvetinden-2-5-yil-hapis-cezasi-aldi-7499128/

Akp Kocaeli Milletvekili Av. Emine Macit Zeybek emekli savcı olan eşi Faruk Sarıoğlu'nun aldığı ceza ile ilgili Sözcü Gazetesine açıklama yapmış. Zeybek'in açıklamasına geçmeden önce hakkını teslim edelim; EŞİ HAKKINDA KAMUOYUNUN KENDİSİNDEN AÇIKLAMA BEKLEDİĞİNİ GÖRMÜŞ VE KONUŞMUŞ. Aynı tavrı aylardır Tahir Büyükakın'dan bekliyoruz. Ve bu beklentimizi yazdığımız için Büyükakın benim hakkımda, ablam Hatice Bilecen hakkında ve Faruk Bostan hakkında savcılığa şikayette bulunmuş. Halbuki bizim yazılarımızın esası şuydu;

TAHİR BÜYÜKAKIN! GÜNGÖR ARSLAN ÖLDÜRÜLMEDEN AYLAR ÖNCE HEM FARUK BOSTAN HEM BEN KAMUOYUNA "TAHİR BÜYÜKAKIN'A MUHALEFETİ KESMEZSEK CEZAEVİNE GİRMEK VE ORADA ÖLDÜRÜLMEK İLE TEHDİT EDİLİYORUZ" diye yazdık. Bu şehirde Tahir BÜYÜKAKIN'A muhalif olanlara ölüm tehditleri yapılıyor diye yazdık durduk. Ama sen hep sustun. Bu tehdidi yapanın senin yakının, reklam danışmanın olduğunu da yazdık. Yine sustun. Halbuki bu tehditlerin seninle ilgisi olmadığını söylemeli idin. Hatta bu tehditleri yapan ile tüm irtibatını da kesmeli idin. Birilerinin seninle yakınlığı nedeniyle kendine bazı alçak işleri misyon edinmesine tavır almalıydın. Ama yapmadın. Ne oldu. Bizi tehdit eden Tahsin Keskin'in ortağı Av. Ersin Kurt sana muhalif gazeteci Güngör Arslan'ı öldürttü. Bizim bu şehirde cinayet havası esiyor uyarılarımız gerçek çıktı. Üstelik Av. Ersin Kurt sana muhalif gazeteci Güngör Arslan'ı öldürtmeden kısa süre önce senden Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin reklam işlerini almıştı. Dolayısıyla kamuoyu senden yaşananlar ile ilgili açıklama bekliyordu. Biz sana şehirde cinayet havasını dağıt, insanların beklediği açıklamayı yap diye çağrıda bulunduk ve sen bize dava açtırdın. Bomboş iddialarını ciddiye alacak savcıların olduğunu biliyorsun. Adamların Adliye elimizde diyorlar. Rahatsın. Dava açtırarak bizi susturma yolunu seçtin. Halbuki kamuoyu senin konuşmanı istiyor. Bak Av. Emine Macit Zeybek senin gibi yapmadı. Hem de muhalif gazeteye konuştu. Bu açıdan Emine Macit Zeybek'i açıklamasını hiç tenkit etmeden tebrik ediyorum. Açıklaması hiç inandırıcı olmasa da bu medeni cesareti gösterdiği için, kamuoyunun beklentisini muhatap aldığı için, kamuoyu karşısına çıkacak cesaret ve yüze sahip olduğu için tebrik ediyorum. O bir bayan ama Trabzon kadını olarak adamlık yapmış ve konuşmuş.

Sen konuşmuyorsun Tahir!

Bak Firdevsi Şahname'de ne diyor;

SÖZDEN DAHA KIYMETLİ BİRŞEY YOKTUR. ŞAYET SÖZDEN DAHA KIYMETLİ BİR ŞEY OLSAYDI GÖKTEN O İNERDİ.

Konuş Tahir konuş...

Konuşanları savcılığa şikayet etmek siyasetin, siyasetçinin yöntemi değildir. Siyasetçi Av. Emine Macit Zeybek'in yaptığını yapar; Konuşur!

Bak Yusuf Has Hacip ne diyor; AKLIN SÜSÜ DİL, DİLİN SÜSÜ SÖZDÜR,

İNSAN SÖZ İLE YÜKSELDİ VE SULTAN OLDU,

BAK DOĞAN ÖLÜR, ONDAN ESER OLARAK SÖZ KALIR

Atalarımız BAŞ DİLLE TARTILIR - İNSANIN AKLI SÖYLEDİĞİ SÖZLE TARTILIR demişlerdir.

Biz ise seni konuşması gerektiği zaman susmanla tanıyacağız.

Ama bu millet konuşma zamanı susmayı hayra yormaz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en büyük silahı konuşma zamanı konuşmasıdır Tahir!

Gelelim Emine Macit Zeybek'in rüşvet suçlamasından ceza alan eşi hakkındaki açıklamasına;

Kararı SÖZCÜ'ye değerlendiren Emine Zeybek, 30 yıl avukatlık yaptığını hatırlatarak, “Boşuna 30 yıl bu mesleği yapmışım. Diplomamı yakasım geliyor. Art niyet arıyorum, burada bir adaletsizlik olduğu açık'' dedi.

“Bu karardan sonra siyaseten bir yol ayrımına mı geldiniz” sorusunu yanıtlayan Zeybek, “Bu kararı verecek olan Sayın Cumhurbaşkanımız” karşılığını verdi. “Biz bu mahkeme kararı doğru bulmuyoruz, sonuna kadar gideceğiz” diyen Zeybek sözlerini şöyle sürdürdü: “Gerekçeli karar açıklandıktan sonra Ceza Genel Kurulu'na itiraz edilecek. Bize göre hiçbir delil, belge, kayıt yok. Ortada bir rüşvet yok, para yok. Sadece karşı tarafın (savcı) ‘Bana teklif etti' diye beyanı var. Bu beyanı ispatlayacak hiçbir delil yok. Eşim de savcılık yaptı, o tarihte de savcı. ‘Ben böyle bir şey söylemedim' diyor. Hukukta genel kaide var; iddia sahibi iddiasını ispatlaması lazım. Allah kimsenin başına vermesin. Mal varlıklarımızı da araştırsınlar. Rüşvet varsa malının mülkünün olması lazım.''

https://www.sozcu.com.tr/2022/gundem/akpli-milletvekili-de-yargidan-sikayetci-7508283/?fbclid=IwAR30tkY5r06aaDZY9t6K-ozu8_3DAHGHW4q69QWNQGaW0A9sxUrpdjfwrCY

Ah Emine Macit Zeybek ah! Adliyelerde nasıl kararlar verildiğini gel de sen bize sor ama bu ülkede AKP'li bir milletvekilinin eşine haksız karar verecek bir hakim olduğuna beni inandıramazsınız. Eğer bir haksızlık varsa belki ceza az verilmiştir. Ama gene de eşiniz ile ilgili kamuoyuna açıklama yaptığınız için hem de küfürbaz Ali Yılmaz'ın kankisi olmanıza rağmen sizi tebrik ediyorum. Trabzon damarınızda bir hayat işareti var.

03 Ara 2022 - 00:27 Kocaeli/ İzmit- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

02

Hasan KARANLIK lamba Aydınlatmaz - Tahir’in sırıtışını görünce bizim bir arkadaşın evlat olsa sevilmez lafı gelir aklıma sürekli, hep gülüyorum bu resmi görünce. Bu gazetenin resim seçimi de ayrı bir hoş

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 03 Aralık 00:27