Sağlık-Sen Kocaeli İl Başkanı Erdal Yıldırım Karamürsel'de ki toplantıda haddini aşıp memurlara söz söyledi

Geçtiğimiz hafta Karamürsel İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne giden Sağlık-Sen Kocaeli İl Başkanı Erdal Yıldırım bir kez daha haddini aşmış ve sağlıkçıların ciddi tepkisiyle karşılaştığı öğrenildi.

Ersoy Kandemir

İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜ FERHAN UĞUR’UN OLMADIĞI BİR ORTAMDA SENDİKA BAŞKANI MEMURLARLA NE KONUŞTU?

Erdal Yıldırım Karamürsel İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde ziyaret ederek sendika üyeleriyle görüşürken yanlarında İlçe sağlık müdürü Ferhan Uğur’un bulunmadığı öğrenildi.

KOCAELİ SAĞLIK-SEN’DE ÜYE KAYBI DEVAM EDİYOR MU?

Sağlık-Sen İl Başkanı Erdal Yıldırım’ın uzun zamandır sendikasında üye kayıplarının yaşandığı, kan kaybının devam ettiği söyleniyor.

MEMURLARIN BANKA PROMOSYONUYLA İLGİLİ SÖZLERİNE ERDAL YILDIRIM’DAN HADDİNİ AŞAN ÇIKIŞLAR

Karamürsel İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde sendika il başkanı Erdal Yıldırım sağlıkçılarla BANKA PROMOSYONU İLE ilgili konuşurken kendisine “ Bize bildiklerimizi anlatmayın, somut haberlerle gelin, bildiğimiz şeyleri bize anlatmak için buraya kadar yorulmayın” sözleri söylendi. Yıldırım’ın işittiği sözler üzerine kısa süreli şok yaşadığı öğrenildi.

Yıldırım üzerindeki şoku atlatır atlatmaz, “Dinlemek zorunda değilsin, dışarı çıkabilirsin” gibi yakışıksız cümlelerle karşılık verdiği öğrenildi.

FETÖCÜ DERNEK KOSADER’LE FACEBOOK ÜZERİNDEN ARKADAŞLIĞINI HABERLERİMİZ ÜZERİNE SONLANDIRAN MÜDÜR FERHAN UĞUR PERSONELİNİ KORUMAK YERİNE SAĞLIK-SEN İL BAŞKANININ SÖZLERİNE SUSUYOR MU?

Bir sendika başkanının misafir olduğu kurumda çalışanlarına ettiği bu sözlere daha önceden Fettullahçı dernek KOSADER ile arkadaşlığı husunda hakkında haberler çıkan İlçe sağlık müdürü Ferhan Uğur’dan şu ana kadar emrindeki personeli koruduğuna yönelik bir açıklama duyulmadı.

ERDAL YILDIRIM BU HADDİNİ AŞAN ÇIKIŞ VE TUTUMLARI KENDİNDE HAK GÖRÜRKEN SAĞLIK-SEN GENEL MERKEZİ NE YAPIYOR?

Erdal Yıldırım hakkında daha öncedende Kocaeli yerel basınında HADDİNİ AŞAN tutumlarıyla ilgili haber yer almış, sendika genel merkezi çıkan bu haberle ilgili açılama yapmaktan kaçınmıştı.

Bu kez de SAĞLIK ÇALIŞANLARININ kendisine gösterdiği tepkiye verdiği cevapla haddini aştığı düşünülen Yıldırım’ım sendika başkanına yakışmayan TEPKİSİNE bakalım SAĞLIK-SEN GENEL MERKEZİ ne cevap verecek?

ÇOK SAYIDA ÜYENİN İSTİFA ETTİĞİ ÖĞRENİLEREK HADDİNİ AŞAN BAŞKANA TEPKİ GÖSTERDİ

Sağlık-Sen Kocaeli İl Başkanı’nın sözleri üzerine bazı sağlıkçıların konuşmanın devamını dinlemeden oradan ayrıldıkları, hatta SAĞLIK-SEN üyeliklerinden istifa ettikleri iddia edildi.

Bu gelişmeler üzerine yaşananlar kısa sürede Karamürsel’de duyulmuş, SAĞLIK-SEN üyesi olan çok sayıda sağlıkçının Erdal Yıldırım’ın sözleri üzerine sendikalarından istifa ettikleri iddia edildi!

ERDAL YILDIRIM DEVLETİN MEMURUNA SÖZ SÖYLEMEYE CESARET EDERKEN SAĞLIK MÜDÜRLERİ İZLEMEYE DEVAM ETSE DE YEREL BASIN KENDİSİNE GEREKENİ DAHA ÖNCEDEN DE YAZDIĞI GİBİ KAMUOYUNA BİLDİRMEYE DEVAM EDECEK

Erdal Yıldırım daha önceden ziyaret ettiği Gebze bölgesindeki bir 112 ambulans istasyonunda da haddi aşan cümleler kurduğu, buradaki bir sağlık çalışanını dışarı çıkarmak istediği söylenmişti.

İldeki yetkili sendika başkanı dahi olsa sağlık çalışanlarına kurduğu cümlelerle Erdal Yıldırım’ın çok tepki çektiği öğrenildi .

Devletin emrinde çalışan memurlara bu tarz sözleri kurma cüretini gösteren Erdal Yıldırım’a Kocaeli’deki idarecilerden tepki göstermedikleri biliniyor.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE İDARECİLERİN SAMİMİ DAVRANDIĞI SENDİKA BAŞKANI GÜÇ ZEHİRLENMESİ YAŞAYIP DEVLETİN MEMURLARINA KÖTÜ DAVRANMAYI HAK MI GÖRÜYOR?

Yıldırım’ı il sağlık müdürlüğü yöneticilerinin odalarında çay içerken, gülerken, sıcak görüntülerini görenler “ Böyle bir sendika başkanına memurlara, halkın sağlığı İçin gecesini gündüzünü katanlara ettiği sözlere Kocaelideki sağlık idarecilerinin ses etmemesi herhalde kendisine cesaret veriyor.

Bizler kendisini daha önce fetöden ihraç edilen aynı sendikanın başkanını da yardımcılığını yapan Erdal Yıldırım’ı da iyi biliriz. Kendisinin sağlık çalışanlarına yıllardır faydası olmadığını düşünürdük.

Son derece samimiyetsiz, güvenilmez, kendisine sorulan ciddi sorulara tatmin edicisi cevaplar veremeyen, sağlık müdürlüğündeki Fettullahçı yapılanmada adı geçen birçok ismin yanında görülen böyle birine sendika başkanlığı bir gömlek büyük mü geliyor diye düşünmeden edemiyoruz.”

ERDAL YILDIRIM VE YÖNETİMİNE FETÖ HUSUNDA GÜVENİLMİYOR MU?

Erdal YILDIRIM ve yönetimindeki bazı isimlere FETÖ konusunda güvenilmediği uzun zamandır sağlık camiası içinde konuşuluyor.

Kendisinden önce Sağlık-Sen’in Başkanı olan diş hekiminin FETÖ’den ihraç edilmesi kadar il sağlık içindeki KOSADER ve LALEDER adlı Fetöcü derneklerin içinde yer almış birçok yöneticiyle görüştüğü biliniyor.

FETÖ hususunda kendisine ya da Şenol Ergüney, Hasan Aydınlık, Coşkun Güler, Arzu Aşı, Pınar Özkır Sönmez, Vedat Tortumluoğlu, Ferhan Uğur, Şeref Kasımoğlu, İrfan Turan, Sabri Medişoğlu, Ayşegül Akçil, Oğuz Kösa ve daha birçok idarecilik yapmış isimle ilgili şu ana kadar tek bir açıklamalarının duyulmamasınında sağlıkçılar arasında Sağlık-Sen Başkanı Erdal YILDIRIM ve yönetimindeki birçok kişininde FETÖ hususunda güven vermedikleri hususu dillendirilmektedir.

SAĞLIK-SEN KOCAELİ İL BAŞKANI ERDAL YILDIRIM VE YÖNETİMİNE BANKA PROMOSYON SÖZLEŞMESİYLE İLGİLİ SAĞLIKÇIKLAR GÜVENMİYOR!

Konuyla ilgili gazetemizde yaptığımız haberler bulunmaktadır. Birçok sağlıkçının banka promosyon sözleşmesiyle ilgili yetkili sendika Sağlık-Sen Kocaeli’ye güvenmediği, uzun bir süredir üye kaybı yaşayan Erdal Yıldırım’ın hükümetin sağlık politikaları aleyhinde çıkışlarını görenler, TAKİYYE ve samimiyetsiz koktuğunu dile getirmişlerdi.

Fettullahçı dernekle ilintili idarecilerle hareket eden müdür Şenol Ergüney döneminde rahat hareket imkanı bulan Erdal Yıldırım NEDEN O DÖNEMDE ZİRAAT BANKASIYLA YAPILAN 31 maddelik sözleşmeyi gittiği kurumlarda memurlarla paylaşmıyor?

Yoksa o sözleşmeyi tüm çalışanların görmeye hakkı varken HAFTALARDIR AĞZINI AÇMAYAN sağlık müdürü Yüksel Pehlevan gibi Erdal Yıldırım’ın da sözleşmeyi mi bilmiyor, 31 maddesini sağlıkçılara göstermeyen Yıldırım’ın yapılmış BANKA PROMOSYON SÖZLEŞMESİ ile ilgili bir rahatsızlığı mı var?

VALİ VE SAĞLIK İL MÜDÜRÜ YÜKSEL PEHLEVAN BU SENDİKA BAŞKANINI DEVLETİN MEMURLARINA DAVRANIŞLARINA DİKKAT ETMESİ KONUSUNDA UYARACAK MI?

Vali ve İl sağlık müdürü bu sendika başkanını uyarır mı bilinmez lakin biz basın mensupları olarak Devletimiz ve milletimiz için çalışan sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde çektikleri sıkıntıları daha net gördük.

Yıllardır sağlık çalışanlarının üzerine baskı kuran, mobbing yapan birçok idarecinin Fettullahçı derneklerle olan ilişkileri sayesinde bu makamlara geldiğini, onca HAKSIZLIKLARINA hukuksuzlarına rağmen nasıl bu makamlarda kaldıklarını 15 Temmuz 2016’da daha da iyi anladık.

YILLARCA İDADECİLİK YAPAN DR. FERHAN UĞUR EMRİNDEKİ MEMURLARA SENDİKA BAŞKANININ GÖSTERDİĞİ DAVRANIŞA SUSMAYA DEVAM EDECEK Mİ?

657’ye bağlı çalışan devlet memurları hiçbir tarikata, cemaate, illegal yapılanmalar içinde olmaması gerekirken Kocaeli’de birçok yöneticinin içinde bulundukları hali hep birlikte gördük. Kimse Devletin memuruna haddini aşıp sizi dışarı alalım gibi yaklaşımlar sergilememesi gerekirken durum Karamürsel’de hiç de öyle olmamış.

Bu İlçenin sağlık müdürü Dr.Ferhan Uğur emrinde çalışan memurlara gösterilen davranışa neden bugüne kadar çıkış en ufak bir tepki göstermiyor, kınamaz böyle bir sendika başkanını?

YENİ SÖZLEŞME DÖNEMİ YAKLAŞTIĞI İÇİN Mİ İLÇE SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN TEPKİSİ ÇIKMIYOR

Sözleşme dönemi yaklaşan sağlık idarecilerinin birçok konuda sessizliklerini korudukları düşünülüyor.

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un ilimize geldiği ilk günlerde sağlık camiasıyla yapılan toplantıda Ahmet Sarıışık’la olan diyaloğunda makam sevdasıyla ilgili ettiği sözler dün gibi hatırlanıyor.

Şenol Ergüney gibi bir müdürle yaşananları KOCAELİLER hala unutmadı.

Yerel basında hergün çıkan haberlerde adeta yöneticilerin arasında koltuk savaşları başladığı yazılıp, çiziliyorken en son üstü çizilen Şenol Ergüney olmuştu.

Önümüzdeki aylarda sözleşmelerini yenileyecek olan idarecilerden bazılarının sözleşme imzalayamayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Güncelleme: 18 Kasım 2022 15:16

18 Kas 2022 - 12:14 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

05

Hemşire - Gücünü siyaset ten alan bir sendika ve il başkanı... çalışanlar için ne yapmasını bekliyoruz ki

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Kasım 12:14
04

Sendika ama siyasetsiz - Haberde konu olan ve ses kocaeli gazetesinin haberlerinde iddia ettiği, "makam odasında botoks yaptığı" haberleri ile, botokscu başhekim olarak Kocaeli'nde ve sağlık camiasında ahmet sarıışık'ı tanımayan kalmadı, sayın Valimizden hangi konuda yardım istedi acaba? Enteresan durum. Erdal bey bu konuda ne düşünüyor? Adı şaibelere karışan, kosader ve lalederle anılan haberlere konu olan sağlık idarecileri hakkında da görüşlerini beyan eder mi acaba?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Kasım 12:14
03

Botoks - Herkes her şeyi biliyor aslında, kimisi korkudan, kimisi çıkarından sesini çıkartmıyor olabilir, yok öyle yağma, altı çizilmesi gereken husus, olanlardan haberdar olduğunu hissettiren veya söyleyen kişilerde çıkacaktır karşına Erdal başgan. Emin ol bir çok kişi her şeyi not alıyordur düşüncesindeyim.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Kasım 12:14
02

Körfezche - Erdal bey ve sendikası banka promosyonları hakkında ne yaptı, sağlık çalışanlarının emeklerini, alınterini, analarının ak sütü gibi helal ettikleri banka promosyonundan doğan aylardır hak kayıplarının hesabını kim verecek, popülizmden başka ne yapıyor, Erdal bey bu işler darıcalarda çağ kebab ısmarlamalara benzemez.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Kasım 12:14
01

Botokscu başQan - Eee Erdal bey ve sendikası ciddi şekilde hem ilimizde hemde ülke genelinde güç kaybı yaşıyor ve sendikasından kopuşlar daha da artmaktadır, agresif tavırları ondandır, daha bunlar iyi günleri çok kişinin ahını aldılar, çok can yaktılar, inanın yatacak yerleri yok, Allah her iki cihanda da hesap soracaktır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Kasım 12:14