Darıca'da neler oluyor?

Darıca Belediyesi eski çalışanı Zikrullah Geyik bu zamana kadar yaşadığı tüm sıkıntıları, geçirdiği tüm süreçleri bir video çekerek gazetemize ulaştırdı. Özellikle Darıca Kaymakamı Yüksel Kara hakkında ortaya koyduğu iddialar yenilir yutulur cinsten değil. Zikrullah Geyik, Darıca’da belediye başkanından, emniyet müdürüne, savcıdan iş insanlarına kadar bir çok kişinin ismini kullandığı videoda çok büyük iddialarda bulundu

İşte Zikrullah Geyik’in anlattıkları:

“3 Ay önce tehdit ve baskılar nedeniyle uzaklaşmak zorunda kaldım. Tehdit eden şahıs ölümle tehdit etmesi, ailemle tehdit etmesi ve beni baskılamaya çalışmasından dolayı ilçeden uzaklaştım. Sebebi Darıca kaymakamı Yüksel Kara hakkında, Darıca belediye başkanı Muzaffer Bıyık hakkında yapmış olduğum paylaşımları kaldırmamı istedi. Kaldırmıyorum diyince agrasifleşti. Ne yapacağımı bilemedim. Daha sonra eve gittiğimde Whatsapp yoluyla kaldıracaksın bak yine geliyorum seni almaya filan gibi sözleriyle tehdit etmeye devam etti. Bende uzaklaştım ilçeden. Darıca Kaymakamı Yüksel Kara megolaman bir yapıya sahiptir. Ben bu yapısının rahatsızlık verici olduğunu düşünüyorum. Ben Darıca’da olumlu yada olumsuz durumlara reaksiyon gösteren bir vatandaşım. Bunun üzerine toplum önünde olan kişilerin hareketlerine sözlerine dikkat etmesi gerektiğine inandığım için bu yönde yanlış yapanları da sosyal medya üzerinden eleştiriyorum. Kendine isabet ettiğini düşündüğü bir konu olduğu için beni makamına çağıran Darıca kaymakamı Yüksel Kara, o dönemin emniyet müdürü Şahende Şen hanımefendi de şahit. İlk önce sert yaptı derken kamerayla çekip yaptı, kime gösterecekti bilmiyorum.

YÜKSEL KARA’DAN ÖZÜR DİLEMİYORUM, ÇÜNKÜ O SEBEP OLMUŞTUR

Kaymakamlık odasını sorgu odasına çevirdi. Onlar için bana azar attı. Dikta eden cümleler kullandı. Şaheser hanım kalktığında da benim sosyal durumumla dalga geçti. Hiç evlenmemiş olmam, yarım kalmış duygularımla mücadele verirken benim kendime dahi unutturduğum şeyleri bana dalga geçerek hatırlatması benim o andaki psikolojimi zıplattı. Hani bu kim mülkiye amiridir eyvallah ama benim o an ruhumun amiri değildir tepkisiyle sosyal medya üzerinden tepki verdim. Ailesine hitap eden ve sehven söylediğim bir sözden dolayı ailesinden de tepeden tırnağa özür diliyorum. Yenge hanımdan yenge hanımın aile eşrafından özür diliyorum ama Yüksel Kara’dan özür dilemiyorum. Çünkü o sebep olmuştur. Sonra bunu odada kamerayla çekim yaptığı için görevini kötüye kullanmaktan şikayetçi oldum. İfadesi şu kendi isteği ile kabul etti. Evet ama psikolojik baskıyla yaptın bunu. Buna Şaheser hanımda psikolojik baskıyla yaptığına şahittir. Daha sonra ben belediye belediyede çalışıyordum. Belediye başkan yardımcısı işten çıkarma tehdidi ile baskı yapınca dosyayı takip etmedim. Etmemek durumunda kaldım. İşimden olmayayım diye. Daha sonra kaymakam adına 2 kişi beni şikâyet etti. CİMER yolu ile şikâyet etmişler. Dava açıldı. Ben bunu kaymakama söyledim avukatın yok mu kendin şikâyetçi olsana diye. Bana dediği şu sen bana yazarsan onlarda beni şikâyet eder diyip onları kendine koruma kalkanı yapması yapmaya çalışmış olması onun acziyetidir.

“ZİKRULLAH’I SUSTURMAMIZ LAZIM”

Bu süreçten sonra Darıca belediye başkanı kaymakamı bahane ederek beni işten çıkardı. Kaymakam’da buna sebebiyet verdi. Bende bu süreçten sonra paylaşımlarıma devam ediyorum. Her gelen vatandaşa her görüştüğü bir vatandaşa onun şöyle bir huyu var kendine sıçrayabileceğini düşündüğü konuları başkalarının üzerine atıp onları zan altında bırakıp onların halletmesini sağlayıcı tavırlara girer. İş adamı İbrahim Pilavcı’ya şöyle dedi “Onu cezaevinden çıkarmayacağım, onu hastaneden çıkarmayacağım” triplerine girer. Vatandaşın ne yapmasını bekliyorsun, sen doktor musun? Savcı mısın? Önceki dönem MHP ilçe başkanı Adem Emre Aygün’e de “Zikrullah’ı susturmamız lazım” gibi laflar söyledi. Adem inkar eder mi onu da bilmiyorum ve her gelen vatandaşa bu şekilde hakkımda beyanat veriyor. Algılarla yönetmeye çalışıyor. Onu takip ettiriyoruz, son duruma geldik. Onunla irtibat kuranları ben pis edicem gibi kahpe ağızlarıyla sosyal hayat içinde konuşması tekrar tekrar söylüyorum acziyetidir.

3 AYDIR İL İL DOLANIYORUM

Bir kaymakama, o makamda olan kişiye yakışmıyor. Çünkü makam bizim başımızın taşıdır. Dolayısıyla bireyselliğe düşmüş olması daha farklı sonuçlar doğurdu. Bir dönem madde bağımlılarıyla, uyuşturucu bağımlılarıyla oturuyor. Muhabbet ediyor, sohbet ediyor. Kiminle hangi ortama girerse girsin konuyu bana getiriyor. Üstü kapalı da olsa milleti kelimelerle baskılamaya çalışıyor. Biz buna taşra kurnazlığı diyoruz. Öyle bir sürece geldik ki kaymakam için bana gelen 100 kişi varsa bunun 90’ı madde bağımlısı. Adam diyor ki eğer ben Zikrullah’a müdahale edersem Kaymakam’dan muhatap bulurum. Ve buluyor da. Geldiğimiz noktada hayatım tehlike altına girmiştir. 3 aydır il il dolanıyorum. Genellikle sıcak memleketlerde olmaya çalışıyorum. Hayatım böyle sürüyor. Darıca Kaymakamı Yüksel Kara hakkında sosyal medya hesaplarım takip edilirse ne anlattığım net ortaya çıkar.

“PARÇA PARÇA EDECEĞİM”

Darıca belediyesinin engelli kadrosunda çalışıyordum bu sebeplerden ötürü çıkarıldım. Sebebi şu, seçimden önce Muzaffer Bıyık’ı ilçe başkanıyken sosyal medyadan eleştiriyordum. Bıyık seçildikten sonra Bıyık’çıların mobbinglerine maruz kaldım. Kaymakam’ın ahbaplık kurduğu bir takım kişilerin saldırılarına maruz kaldım. Ahbaplık kurduğu kişilerde Sezai Ata’dır, Ahmet Hakan Hacıoğlu bölgede iş adamıdır. Onların dediğinden çıkmamaktadır Yüksel Kara. Onlar ne diyorsa doğru kabul ediyor. İşimden oldum. İşimden olurken 25/2 maddesinden çıkarma gereği duydular. İşsizlik maaşı almayayım diye C bendi yaptılar. İş başvurusu yaptığım zaman kırmızı kod görünüyor. Hiçbir işe giremiyorum. Mağdurum. Evimden oldum, evimin eşyaları çöpe atıldı. Tazminat almadım. Beni tehdit eden şahıs benim durumumu bildiğinden dolayı psikolojik olarak baskı yapması, parça parça edeceğim demesi, uzaklaşmama rağmen hala etki edeceğini düşünmesinden dolayı devam etmesinden kendimi psikolojik olarak kurtaramadım. Kendisinin söylemine göre Darıca emniyetinden ciddi bir muhatap bulmuş. Bir Kaymakam’a yazmak suçsa muhatabım savcılık olmalı. Mafyamatik adamlar olmamalı. Bunu sorsan yalan benim bilgim yok der. Yalan söyler. Kaymakam adına tehdit edenin dediği şu “sana destek verenlerin bileğini keseceğim.” Bunu acıtasyon yapmıyorum. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

DELİ YAFTASI YAPIŞTIRMAK İSTİYOR

Emniyet müdürü Selçuk Özdemir bana karşı suç işledikten sonra davalar yoluyla beni yıldırmak gayetine girdiğini, dosyaları birleştirdiğini, Darıca Devlet hastanesinden heyet istemesi, Farabi hastanesinin hakkımda deli raporu vermesi sonrasında adli tıp doktoruna göndermesi, adli tıp doktoru aklı başındadır diyor. Tekrar kendi dedikleri olsun diye dosyayı parçalıyorlar tek tek ayrı ifadelerle adli tıp doktoruna götürdüğü zaman aklı başında diyor. Tekrar heyet istiyorlar, tekrar adli tıpa götürüyorlar. Hakime hanımın karşısına koyuyorlar. Dava konusu devlet büyüğüne hakaret ancak hakime hanımın istemi, tam teşekküllü Ruh ve sinir hastalıkları hastanesi heyetine girdim bir problem yok. Ayın 14’ünde de davam var. Muhtemelen o zaman ayıracaklar. Yüksel Kara’nın telefonları incelenirse görünür, savcı mütalaasını etkilemek adına savcıya ön bilgi veriyorum adı altında arayıp konuşabiliyor. Dosyanın hazırlanış biçimi de hakim kararını etkiliyor.

BENİM ÖLÜMÜME SEBEP OLACAKLARDAN BİRİSİ DE O DUR

Kaymakam Yüksel Kara bana bir gün Whatsapp üzerinden yazdı. Makamına çağırdı. Gittim makama, bildiğin dedikodu yapıyor ya. Önceki Kaymakam’ın usulsüz benzin kullanımını, makam aracı kullanımını anlatıyor. Yav kardeşim niye anlatıyorsun ya aç soruşturma. Aklı sıra beni rollendiriyor. Ruhen dünyasında sıkıntılı. Bana göre onun kaymakam olmaması gerekiyor. Çünkü benim ölümüme sebep olacaklardan birisi de (Yüksel Kara’yı kast ederek) o dur. Onun rollendirmeleridir.

10 Kas 2022 - 00:08 - Özel Haber


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Halk Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Halk Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Halk Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Halk Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

02

Ersoy’dan Vatandaş rumuzuya - Sensin la rezil olan, tek taraflıymış, senin bakış açın tek taraflı. Adam çıkmış sözlerinin altına imza atıyor, gazetede paylaşıyor, sen al yanına o Kaymakamı ve adı geçenlere ben hepinize çok taraflı neler diyeceğim kamuoyu da gördün, haydi la alayınıza hodrimeydan, var mısınız yoksa yıllardır olduğu gibi tıp oyununa devam edenlerden mi olacaksınız

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 10 Kasım 00:08
01

Vatandaş - Tek taraflı devketin kurumlarini zan altinda birakan bu haberiniz isizin icin normal ama haberecilik ve genel isleyis anlamonda utanc verici bir haber.rezilsiniz.oldugunuz uzere

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 10 Kasım 00:08